Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki antycellulitowe

Chcesz się pozbyć cellulitu? Czeka cię mezoterapia mikroigłowa? Kosmetyki, które zostaną zastosowane mogą się okazać kluczem do sukcesu, bowiem to właśnie one są w głównej mierze twoimi sprzymierzeńcami w walce ze zbędnymi złogami tłuszczu. Sprawdź, jakie preparaty używane są przy zabiegach na cellulit.

Mezoterapia mikroigłowa to jedna z metod skutecznie pomagających z walce z cellulitem. Polega ona na wykonaniu tysięcy drobnych nakłuć, wskutek czego wyraźnie poprawia się wygląd i kondycja skóry. Podczas nakłuwania powstają mikroskopijne kanaliki, przez które kosmetyki z czynnymi preparatami mogą wniknąć głęboko do wnętrza tkanek i tam walczyć z niedoskonałościami.

Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki kontra tłuszcz

Podczas zabiegu antycelullitowej mezoterapii mikroigłowej pod skórę wprowadzane są między innymi substancje rozpuszczające tłuszcz. Bardzo często jest to fosfatydylocholina, czyli ekstrakt z lecytyny, której działanie polega na rozpuszczeniu i usunięciu tkanki tłuszczowej. Często stosowany jest też dezoksycholan sodu, również powodujący rozpad tłuszczu.

Mezoterapia mikroigłowa – kosmetyki upiększające

W zabiegach ujędrniających wykorzystuje się preparaty zwierające dimetyloaminoetanol. Substancja ta wywołuje efekt mocnego napięcia skóry i liftingu. Zwiększa również napięcie mięśniowe i poprawia jakość skóry. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, głęboko odżywia skórę. Osoby, które odczuwają strach przed nakłuciami, mogą skorzystać z mezoterapii bezigłowej. Stosuje się w niej ultradźwięki, które poprawiając przepuszczalność błon komórkowych sprawiają, że substancje czynne preparatów kosmetycznych mogą wniknąć głębiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *