Urządzenia do salonów kosmetycznych do mezoterapii

Urządzenia do salonów kosmetycznych to wysoko wyspecjalizowany, zapewniający komfort i bezpieczeństwo sprzęt, który z całą pewnością przewyższa pod wieloma względami urządzenia dostępne są w sklepach i w sprzedaży internetowej.

Przedstawiamy i porównujemy dwa popularne urządzenia do salonów kosmetycznych przeznaczone do mezoterapii – dermaroller i dermapen. Jak działają? Jak są zbudowane? Czym się różnią?

W salonie piękności czy w domu?

Wizyta w gabinecie kosmetycznym czy zabiegi wykonywane w domu? To dylemat wielu kobiet. Każde z tych rozwiązań ma niewątpliwie swoje wady i zalety. Warto rozważyć obie możliwości, szczególnie, gdy w grę wchodzą zabiegi inwazyjne, takie jak mezoterapia mikroigłowa, przy których wykonaniu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Urządzenia do salonów kosmetycznych zagwarantują w tego rodzaju przypadkach z pewnością większe bezpieczeństwo i komfort zabiegu niż te, które dostępne są w sklepach i w sprzedaży internetowej.

Mezoterapia mikroigłowa – co to jest?

Przypomnijmy pokrótce, czym jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg polegający na wykonaniu dużej liczby mikroskopijnych nakłuć skóry przy pomocy niewielkich igiełek, co skutkuje mobilizacją skóry do wzmożenia procesów regeneracyjnych, a więc zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra w następstwie tych procesów „młodnieje” – staje się bardziej jędrna i gładka. Znikają przebarwienia i blizny, a także drobne zmarszczki. Zwężeniu ulegają pory.

Urządzenia do salonów kosmetycznych do zabiegów mezoterapii mikroigłowej

Dermaroller to urządzenie składające się z uchwytu i umieszczonej na nim rolki wyposażonej z obrotową głowicę z igłami. Równie często spotykany jest dermapen. I on skonstruowany jest na podobnej zasadzie – jest to uchwyt wyposażony w mikroskopijne igły, jednak w stosunku do dermarollera o wiele bardziej drobne i precyzyjniejsze. Dermapen kształtem przypomina długopis. Urządzenie jest zasilane prądem, co pozwala na wykonanie większej ilości nakłuć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *